În premieră, Oradea va găzdui o ediție locală a proiectului CFO Conference, organizată de BusinessMark, un eveniment dedicat liderilor financiari și profesioniștilor din domeniu.
Prima ediție din Oradea va avea loc pe 22 octombrie, la Hotel Ramada, și va reuni experți de top, care vor dezbate strategiile necesare în actualul peisaj macroeconomic și fiscal.
Mediul de afaceri traversează o perioadă marcată de provocări multiple: dinamica economică încetinită, inflație ridicată, costuri de finanțare crescute și impactul măsurilor fiscale guvernamentale anticipate pentru 2025-2026. În acest context de incertitudine și volatilitate, rolul directorului financiar este esențial în menținerea stabilității și adaptarea rapidă a strategiei organizaționale.
- Productivitatea muncii în sectorul IT&C, cu 16 la sută peste media națională. România ocupă, însă, ultimul loc în UE la inovație
- JTI România, cel mai atractiv angajator din FMCG
- Wörwag Pharma România are un nou Managing Director
Ediția de la Oradea va fi structurată în sesiuni de prezentări și un panel, iar invitații vor discuta despre modul în care liderii financiari pot naviga în acest mediu complex, își pot menține viziunea orientată spre viitor și pot integra elemente decisive pentru evoluția business-ului: tehnologii noi & AI, decizii data-driven, conformarea la normele ESG și dezvoltarea setului de skill-uri necesare în departamentele financiare.
Au confirmat prezența la eveniment:
- Daciana Popescu, Finance Director, Plexus
- Mircea Varga, Chairman of the Board, Teilor Holding; Trusted Advisor to the Board, Star Stone, Independent Board Member, Safetech Innovations, Perla Harghitei & Apemin Tușnad
- Iulia Mitaru, Financial reporting Director, Celestica
- Călin Stan, Partener, Băncilă, Diaconu și Asociații SPRL
- Daniel Hadăr, Tax Director, NNDKP Cluj-Napoca
- Alina Silaghi, Expert Accountat, Financial Auditor, Business Consultant, Administrator ProfiDOC
- Ovidiu Robotin, Chief Financial Officer, Qubiz Group
- Laszlo Galik, Director Financiar Executiv – membru al Board-ului, Cesal – Atlas Group
- Alina Andrei, Partener, Cabot Transfer Pricing
- Grigore Constantinescu, Internal Audit Partner, NOA
- Adrian Dinu, CEO, CREASOFT IT
- Marius Maier, Partener, Director General, CMC GRUP RISK ADVISOR
- Corina Mureșan, Senior Managing Associate, Băncilă, Diaconu și Asociații SPRL
Moderator al evenimentului va fi Daniel Drăgan, Managing Partner, BusinessMark.
CFO Conference vizează: Directori financiari, Financial Business Partners, Directori generali, Controlling and Budgeting Managers, Reporting Managers, Directori economici, Directori contabili, Consultanți fiscali, Controlleri financiari, Contabili, Auditori, Analiști financiari, Antreprenori. Pentru mai multe informații și pentru a vă înregistra la eveniment, vă rugăm să accesați pagina oficială a evenimentului sau să ne contactați la adresa office@business-mark.ro.
Evenimentele CFO Conference vor aduce împreună lideri financiari pentru discuții, schimb de idei și studii de caz. Proiectul a avut, în această primăvară, ediții la București, Cluj-Napoca și Iași, și va continua, pe 11 noiembrie, la Timișoara.
- Eveniment organizat de BusinessMark
- Parteneri: EY România, NOA, Cabot Transfer Pricing, NNDKP, Creasoft.ro, CMC GRUP RISK ADVISOR
- Parteneri de tehnologie: 4pay.ro
- Partener de monitorizare: mediaTrust
- Parteneri media: AngajatorulMeu.ro, spotmedia.ro, Financial Market, Contzilla, Juridice.ro, Curierul Fiscal, 1asig.ro, debuzz, MATEK, Jurnalul de Afaceri, EventsMax, Transilvania Business, PRwave, Club Economic, România Durabilă, Economistul, BusinessVoice, Spatiulconstruit.ro, Business Press, Bănățeanul, Express de Banat, Arad24.net, Business Voice
DESPRE BUSINESSMARK
Din 2013, organizează evenimente business „concept propriu”, cu o abordare all-industries dedicată unei arii largi de industrii și domenii profesionale. Își propune să creeze contexte pentru schimbul de experiență, dezvoltare și inspirație, producând un impact concret în viețile profesionale ale participanților.
Dincolo de evenimentele proprii, organizează evenimente construite pentru parteneri, adaptate obiectivelor acestora. Oferă servicii complete de consultanță, suport în crearea și implementarea conceptului, management de eveniment și optimizarea bugetului pentru evenimente B2B.
